Tesco získalo prestížne ocenenie Obchodník roka 2021- Udržateľný obchodník!

Spoločnosť Tesco zvíťazilo v prestížnej súťaži Mastercard Obchodník roka 2021 v kategórii Inovácia roka – Udržateľný obchodník.

Ocenenie prevzal na slávnostnom galavečeri 20. apríla 2022 generálny riaditeľ spoločnosti Tesco Martin Kuruc: ,,Sme hrdí na to, že odborníci ocenili práve našu prácu a inovatívne prístupy v znižovaní plytvania potravinami. Aktuálne darujeme nepredané potraviny zo všetkých našich obchodov, potravinový odpad sme znížili o 69 %, na darovanie nepredaných potravín využívame efektívnu aplikáciu Food cloud a na spoločnom cieli pracujeme aj s našimi dodávateľmi.“ 

Mastercard Obchodník roka je prestížne ocenenie najlepších obchodníkov v jednotlivých kategóriách maloobchodu. V tomto roku sa uskutočnil už deviaty ročník, ktorý ocenil aj najlepší projekt aj v špeciálnej kategórii Inovácia roka – udržateľný obchodník. Výber víťaza bol trojkolový, pričom išlo o kombináciu expertného názoru a hlasovania profesionálov z oblasti obchodu. V prvom kole podávali individuálne nominácie členovia tímu expertov. Na základe hlasovania členov expertného tímu boli vybrané tri nominácie s najvyšším počtom hlasov. Kandidáti boli vyzvaní, aby na konferencii New Retail Summit predniesli krátku prezentáciu svojho riešenia a o víťazovi kategórie rozhodli účastníci konferencie hlasovaním.

Mohlo by sa vám páčiť