Náš cieľ a hodnoty

Náš hlavný cieľ:

Každý deň prinášame niečo navyše pre našich zákazníkov, komunity i celú planétu

Spoločnosť Tesco bola založená s jednoduchým poslaním - byť tým najlepším pre zákazníkov a pomáhať im dosiahnuť lepší a jednoduchší štýl života. To sa nikdy nezmenilo. Zákazníci chcú skvelé produkty, ktoré sú ľahko dostupné a za skvelú cenu a je na nás, aby sme im to priniesli.

Prinášať zákazníkom každý deň niečo navyše je naším hlavným cieľom. Služby zákazníkom sú pre nás srdcom všetkého, čo robíme - od kolegov v obchodoch, cez kolegov na distribučných centrách až po všetkých kolegov na centrálnej kancelárii.

Na Slovensku každý týždeň prinášame naše služby pre viac ako 2 milióny zákazníkov, a preto chceme zabezpečiť, aby mali všetci z nich pri každej ďalšej návšteve o niečo lepší zážitok.

Naše základné hodnoty nám pomáhajú porozumieť, ako to vieme dosiahnuť:

Nikto sa nestará o zákazníkov lepšie ako my

 • Porozumieť zákazníkom
 • Chceme ako prví naplniť ich potreby
 • Správame sa zodpovedne k našim komunitám

Porozumieť ľuďom - zákazníkom, kolegom i komunitám - pochopiť, na čom im záleží najviac, to je srdcom nášho podnikania. Je to o načúvaní a komunikovaní s nimi prostredníctvom všetkých dostupných prostriedkov - od údajov z Clubcard až po sociálne siete - a potom podnikáme kroky na zlepšenie, aby sme naplnili ich potreby.

Správame sa k ľuďom tak, ako chcú, aby sme sa k nim správali

 • Pracujeme ako jeden tím
 • Navzájom si dôverujeme a rešpektujeme sa
 • Počúvame, podporujeme a hovoríme "Ďakujem"
 • Zdieľame znalosti a skúsenosti

Vieme, že vybudovanie firemnej kultúry, kde si kolegovia dôverujú a rešpektujú sa navzájom je kľúčové pre náš úspech. Chceme vytvoriť miesto, kde kolegovia cítia za svoju prácu uznanie, kde s ostatnými dobre vychádzajú a kde majú príležitosti posúvať sa ďalej vo svojej kariére.

Aj malá pomoc môže mať veľký význam

 • Pomáhame znižovať potravinový odpad a zaisťujeme, aby boli potravinové prebytky darované ľuďom v núdzi
 • Pomáhame viesť zdravší životný štýl
 • Ponúkame udržateľné produkty skvelej kvality za skvelú cenu
 • Meníme veci k lepšiemu v komunitách, v ktorých pôsobíme

Aj malá pomoc môže mať veľký význam - to je heslo, ktorým sa riadime, aby sme pomáhali zákazníkom, kolegom a komunitám prinášať každý deň niečo navyše. Vystihuje to snahu Tesca dosiahnuť veľké zmeny prostredníctvom všetkých maličkostí, ktoré robíme pre našich zákazníkov, kolegov, komunity aj širšiu spoločnosť.

To zahŕňa všetky tie drobnosti, ktoré robíme každý deň, ako aj prispievanie k napĺňaniu všetkých celosvetových iniciatív, do ktorých sme zapojení. Pomáha nám to robiť správne kroky s cieľom posilniť dôveru a transparentnosť nášho biznisu.

Stiahnite si naše najnovšie správy

Plán malých pomocí 2020
Plán malých pomocí 2020 PDF 2,5MB
Plán malých pomocí 2021
Plán malých pomocí 2021 PDF 6,1MB
Správa o napĺňaní stratégie v oblasti diverzity a inklúzie 2021
Správa o napĺňaní stratégie v oblasti diverzity a inklúzie 2021 PDF 3,7MB