Ocenenia

Najzamestnávateľ 2021 

V prestížnej nezávislej ankete Najzamestnávateľ 2021 sme sa umiestnili na víťaznom prvom mieste spomedzi 24 spoločností nominovaných v kategórii Obchod a služby.  V nezávislej ankete už po desiatykrát hlasovala verejnosť aj aktuálni či potenciálni kolegovia a kolegyne. Viac informácií o ocenení Najzamestnávateľ si môžete prečítať v našej tlačovej správe.

Via Bona Slovakia

Patríme medzi najzodpovednejšie firmy na Slovensku. V prestížnom ocenení Via Bona Slovakia sme získali ocenenie hneď v dvoch kategóriách, a to Zodpovedná veľká firma a Výnimočný zamestnávateľ. Spolu s tým nám bola udelená aj Cena verejnosti. Tesco sa už 25 rokov stará o zákazníkov, kolegov a všetky komunity všade tam, kde pôsobí. Viac informácií si môžete prečítať v našej tlačovej správe

Nezávislá komisia Via Bona už ocenila naše aktivity v oblasti zodpovedného podnikania aj v minulosti – v roku 2017. Za prínos v oblasti zodpovednej spotreby a výroby nám bolo udelené ocenenie Via Bona – Cena za príspevok k napĺňaniu cieľov udržateľného rozvoja 2017.

Najdôveryhodnejšia značka

Dôveryhodné značky predstavujú jediný marketingový program na slovenskom trhu, ktorý monitoruje a na základe výsledkov reprezentatívneho prieskumu vyhodnocuje značky s najväčšou dôverou zo strany slovenských spotrebiteľov. V tohtoročnom ročníku sme sa päťnásobným víťazom Dôveryhodných značiek stali my.

Vyhrali sme v nasledujúcich kategóriách programu Dôveryhodné značky:

  • E-shopy s potravinami (Tesco Online nákupy dostupné pre 2,8 milióna obyvateľov Slovenska)
  • Predajcovia potravín (reťazec prevádzkuje 154 obchodov rozličných formátov, 3 distribučné centrá či 18 čerpacích staníc)
  • Privátne značky (zahŕňajú potraviny za najdostupnejšiu cenu na trhu, ako aj obľúbené výrobky prémiovej kvality Finest);
  • Výhru získala aj značka odevov F&F, a to v kategórii: predajcovia odevov
  • Náš úspech uzatvára ocenenie pre Tesco Finančné služby, ktoré podávajú zákazníkom pomocnú ruku v rozličných životných situáciách

Bližšie informácie si môžete prečítať v našej tlačovej správe

Voľba spotrebiteľov – Najlepšia novinka 2021

Až v deviatich kategóriách označili  zákazníci z celého Slovenska výrobky s logom Tesco v programe Voľba spotrebiteľov – Najlepšia novinka 2021 za najobľúbenejšie. Prekonali sme tak rekordy ostatných ročníkov ocenenia. O ocenenie tento rok zabojovalo rekordných 137 noviniek v 45 kategóriách.

Výrobky značky Tesco sa stali víťazmi v 9 kategóriách – Balené mäso, Cereálie a sušené plody, Čokolády, Polotovary na varenie, Sladké pečivo, Slané pečivo, Šunky, Dámska hygiena a Zmrzliny. Voľbu Spotrebiteľa organizuje skupina Atoz Marketing Services na Slovensku už desať rokov. Via informácií si môžete prečítať v našej tlačovej správe.

SmartHead - Najaktívnejšie firmy za rok 2021

Spoločnosť Smarthead každoročne oceňuje firmy za transparentnú a aktívnu komunikáciu aktivít podporujúcich udržateľný rozvoj smerom k zákazníkom, kolegyniam a kolegom, partnerom, investorom aj širokej verejnosti. Máme veľkú radosť a sme nesmierne vďační, že už druhý rok po sebe sme získali miesto v Top 3 v rámci kategórie „Najaktívnejšie firmy za rok 2021“.

Zoznam našich udržateľných aktivít, ktoré spoločne robíme a za ktoré sme získali aj SmartHead ocenenie, nájdete na našom SmartHead profile