| Žabka

Žabka

Žabka prináša rýchly nákup potravín bez kompromisov. Obchody patria do skupiny Tesco, pričom Žabka dlhodobo úspešne pôsobí v susednom Česku a najnovšie otvorila prvý obchod už aj v hlavnom meste Slovenska. Pod sloganom „Skočte si nakúpiť“ prináša Žabka menšie predajne potravín najmä v centrách miest, v okolí strategických dopravných uzlov či v obytných zónach. Každá Žabka ponúka zákazníkom výber ich obľúbených potravín, čerstvé pečivo aj kávu so sebou.

Žabka je podnikateľským konceptom, ktorý funguje vo forme franchisingovej spolupráce s partnermi prevádzkujúcimi vlastnú predajňu potravín. Žabka prináša Slovákom so skúsenosťami v maloobchode alebo gastro podnikaní jedinečnú šancu viesť svoje vlastné podnikanie. Každý partner získa plne vybavenú predajňu s pravidelným zásobovaním, osvedčený podnikateľský model a know-how z Česka, rovnako tak aj školenia a dlhodobú podporu skúsených odborníkov z maloobchodu.

Cieľom tímu Žabka je vytvárať a rozširovať úspešné podnikanie, ktoré každý deň pre svojich zákazníkov prináša jednoduchý a pohodlný nákup. Záujemcovia, ktorí majú skúsenosti najlepšie z oblasti maloobchodu či gastro prevádzky, sa môžu naďalej hlásiťo prostredníctvom e-mailu: info.zabka@tesco.com

Chcem viesť predajňu Žabka

Vznik Žabky

1. apríla 2011 sa spoločnosť Žabka, a.s. stala súčasťou skupiny Tesco v Českej republike. 1. októbra 2011 prebehla zmena názvu na Tesco Franchise Stores ČR, a.s., neskôr potom 4. januára 2016 sa právna forma spoločnosti zmenila na Tesco Franchise Stores ČR s.r.o Funguje ako samostatná spoločnosť skupiny Tesco, ktorá prevádzkuje sieť predajní potravín Žabka v Českej republike, predovšetkým v Prahe a širšom okolí, ale aj v ďalších lokalitách Stredných, Západných, Južných či Severných Čiech.

22. apríla 2020 vznikla zápisom do Obchodného registra spoločnosť Tesco Franchise Stores SR, s. r. o. ako dcérska spoločnosť TESCO STORES SR, a.s. Funguje ako samostatná spoločnosť skupiny TESCO.

Tlačové správy