Tlačové správy

Žabka otvorila už 20 predajní

Bratislava, Senica 18. júla 2022 – Žabka pokračuje v raste a dosiahla ďalší významný míľnik. Od 14. júla tohto roka je na Slovensku v prevádzke už 20 predajní potravín Žabka na rýchle nákupy. Franchisingová sieť otvorila svoju jubilejnú 20. prevádzku v Senici na Hviezdoslavovej ulici. Prvá predajňa Žabka na Slovensku začala fungovať v septembri 2020 v bratislavskom Ružinove. Cieľom Žabky je do konca tohto roka otvoriť ďalšie desiatky predajní prevažne na západe krajiny. Sieť v Česku prevádzkuje už vyše 130 obchodov.  

Po otvorení rekordných šiestich nových obchodov od začiatku tohto roka bude Žabka na Slovensku prevádzkovať už dvadsať predajní. Nové obchody na rýchly nákup bez kompromisov pribudli v Bratislave (Koliba, Petržalka), Senici, Senci, Nitre a v Trnave.

„Teší nás, že napriek neľahkej pandemickej situácii počas ostatných dvoch rokov, ktorá spôsobila výkyvy nielen v spotrebiteľskom správaní a pohybe zákazníkov, ale aj v dynamike schvaľovacích povolení, sa nám podarilo otvoriť už dve desiatky predajní Žabka. Chcem sa poďakovať za extrémne nasadenie celému nášmu tímu, ktorý neúnavne hľadá nové priestory, franchisingových spolupracovníkov a zároveň sa stará o existujúcich partnerov v tomto náročnom období,“ hovorí Miroslav Ďurana, šéf siete Žabka na Slovensku, a dodáva: „Aj tento rok chceme pokračovať a otvoriť minimálne ďalších 20 nových prevádzok. Aktuálne hľadáme nové priestory nielen na západe krajiny v Bratislave, Nitre, Trnave, Trenčíne, Stupave, Malackách, Dunajskej Strede, ale aj v Žiline a okolí.“

Počet ponúk na prenájom priestorov aj množstvo záujemcov o franchisingovú spoluprácu podľa M. Ďuranu rastie každým mesiacom. Všetky ponuky tím posudzuje detailne aj podľa toho, či vyhovujú konceptu Žabky.  

 

Nielen nákupy, aj užitočné služby

Zákazníci sa môžu tešiť nielen na pestrú a širokú ponuku nových Žabiek, ale aj na otváracie hodiny od skorého rána do nočných hodín sedem dní v týždni. „Veríme, že v budúcnosti situácia umožní aj otvorenie predajní v režime nonstop, ako to funguje v susednom Česku,“ dopĺňa Miroslav Ďurana.

Zákazníci Žabky chcú primárne šetriť svoj čas, a preto vítajú možnosť rýchlo si nakúpiť a využiť doplnkové služby, ktoré sú súčasťou konceptu.

Nové predajne ponúkajú extra služby ako napríklad online donášku nákupu pre zaneprázdnených zákazníkov cez služby WOLT, BOLT Food či Foodpanda, výdajne balíkov či výmenu CO2 náplní. Samozrejmosťou je platba kartou, stravnými lístkami aj čerstvá káva so sebou.

 

Žabka plní sen o vlastnom obchode

Prvý obchod na Slovensku sieť otvorila v septembri 2020 v bratislavskom Ružinove. Dnes zákazníci nájdu v hlavnom meste už 10 predajní Žabka. Ďalšie predajne fungujú v Trnave (2), Šamoríne, Malackách (2), Dunajskej Strede, Senici, Zavare, Senci a v Nitre.

Koncept Žabky funguje vo forme franchisingovej spolupráce pod záštitou silného partnera spoločnosťou Tesco v Česku aj na Slovensku.

„Mať vlastný obchod je pre mnohých snom, ktorý práve náš unikátny podnikateľský koncept Žabka môže splniť. Každú predajňu Žabka na Slovensku prevádzkuje franchisingový partner. Ten sa môže spoľahnúť na podporu a know-how od skúseného tímu Žabky a v rámci spolupráce získa plne vybavenú predajňu s pravidelným zásobovaním,“ dodáva Miroslav Ďurana zo Žabky.

Podľa neho by mal ideálny franchisant  milovať, čo robí, a robiť, čo miluje – ukázať skutočný záujem a vášeň pre poslanie starať sa o zákazníka. Všetko ostatné sú „len“ technické zručnosti, ktoré sa dajú naučiť.

 

Viac informácií nájdete na www.izabka.sk

Žabka otvára jubilejnú desiatu predajňu! Rýchly nákup je teraz v Bratislave ešte dostupnejší

Bratislava, 4. novembra 2021 – Žabka na Slovensku pokračuje v rýchlej expanzii a otvára svoju desiatu predajňu, a to konkrétne na bratislavskej Kolibe. Bratislavčania a návštevníci hlavného mesta si môžu najnovšie rýchlo a bez kompromisov nakúpiť napríklad aj priamo v nákupnom srdci Bratislavy – na Obchodnej ulici, kde je otvorená nová predajňa Žabky už od konca októbra.

„Sme hrdí na to, že oslavujeme otvorenie 10. predajne Žabka na Slovensku. Náš koncept si našiel svojich priaznivcov medzi zákazníkmi, ktorí chcú nakúpiť rýchlo a bez kompromisov. Teším sa, že sa nám darí prichádzať s konceptom Žabka do nových lokalít, najmä v hlavnom meste,“ hovorí Miroslav Ďurana generálny manažér Žabky na Slovensku. Podľa jeho slov chcú mnohí zákazníci Žabky šetriť svoj čas, a preto vítajú možnosť rýchlo si nakúpiť a využiť doplnkové služby, ktoré sú súčasťou konceptu Žabka, ako napríklad donáška nákupu cez služby Bolt Food či možnosť zobrať si kávu so sebou alebo vyzdvihnúť si svoju zásielku.

Žabka v srdci Bratislavy na Obchodnej ulici

V predajni Žabka na Obchodnej ulici si zákazníci môžu nakúpiť od 6.00 do 23.00 hodiny, 7 dní v týždni na ploche 42 metrov štvorcových. K ponuke viac ako 1300 tovarov pribudli aj novinky - proteínové tyčinky, arašidové nátierky, ovocné energetické cukríky a ďatlový sirup značky Bombus. O pár dní pribudne tiež užitočná služba – stanica na dobíjanie telefónov a IQos. Neodmysliteľnou súčasťou predajne je možnosť kúpiť si kávičku so sebou. Veľmi zaneprázdnení Bratislavčania môžu aj v tomto obchode Žabka využiť nákup online prostredníctvom donáškovej služby BOLT FOOD.

O prevádzku novej Žabky na Obchodnej ulici sa stará Peter Farra, ktorý si už vyskúšal vlastné podnikanie v inom sektore a maloobchod je pre neho novou skúsenosťou a zároveň výzvou.

Žabka už aj na bratislavskej Kolibe!

Jubilejná 10. predajňa Žabka otvára svoje brány zákazníkom dnes, teda vo štvrtok 4. novembra. Na ploche 55 metrov štvorcových ponúkne nakupujúcim 1 700 položiek. Novinkou bude špeciálna banánová múka od Express menu a špeciálne čaje i nátierky od slovenského výrobcu Mixit. Žabka na Kolibe bude otvorená 7 dní v týždni v čase od 6. do 22. hodiny. Okrem nákupu si v tejto predajni môžu vyzdvihnúť svoj balík – využiť službu Pickup od DPD - alebo vymeniť CO2 náplne. Samozrejmosťou je platba kartou, stravnými lístkami a možnosť kúpiť so kávu so sebou. Zaneprázdnení ľudia z okolia si môžu nakúpiť v Žabke aj na diaľku – cez niektorú z osvedčených donáškových služieb BOLT Food alebo WOLT. Predajňu na bratislavskej Kolibe vedie Pavol Pavlech, ktorý má dlhoročné skúsenosti s prácou v maloobchode. Ako sám hovorí, mať vlastný obchod s potravinami je pre neho splnený sen.

Ako si splniť svoj sen o vlastnom obchode

„Mať vlastný obchod je pre mnohých snom, ktorý práve náš unikátny podnikateľský koncept Žabka môže splniť. Koncept funguje vo forme franchisingovej spolupráce. V praxi to znamená, že každú predajňu Žabka na Slovensku prevádzkuje skúsený franchisingový partner. Ten sa môže spoľahnúť na podporu a know-how od skúseného tímu Žabky. Franchisingový partner získava v rámci spolupráce plne vybavenú predajňu s pravidelným zásobovaním,“ vysvetľuje Miroslav Ďurana zo Žabky.

„Teší ma, že na Slovensku dnes aj v čase pandémie prinášame spolu s novými predajňami aj atraktívne  podnikateľské príležitosti. Stále hľadáme a vítame tipy na vhodné priestory a miesta, kde by sme mohli otvoriť nové predajne Žabka,“  dopĺňa Ďurana.

Po otvorení dvoch nových obchodov v Žabka na Slovensku bude prevádzkovať desať predajní. Prvý obchod otvorila v septembri 2020 v bratislavskom Ružinove. Dnes zákazníci nájdu v hlavnom meste celkovo už šesť predajní Žabka. Ďalšie predajne pribudli v Trnave, Šamoríne, v Malackách a najnovšie v Dunajskej Strede. V budúcom roku sa Žabka chce zamerať na otváranie nových predajní v nitrianskom, piešťanskom i novozámockom regióne.

Žabka má záujem o rozšírenie podnikania najmä na západe krajiny v mestách ako Trnava, Hlohovec, Bratislava, Nitra, Dunajská Streda, Pezinok, Senec, Malacky a v ich okolí. Zaujala vás sieť potravín Žabka? Viac informácií nájdete na www.izabka.sk

Rýchly nákup opäť dostupnejší! Žabka otvára dva nové obchody počas jediného týždňa

20. august 2021 – Žabka na Slovensku pokračuje v expanzii a v priebehu krátkeho obdobia jedného týždňa otvára hneď dva nové obchody – jeden v Dunajskej Strede a druhý v Bratislave. Zákazníci tak budú môcť od augusta 2021 využívať na rýchle nákupy bez kompromisov už osem predajní Žabka na západnom Slovensku. Od štvrtka 19. augusta 2021 si môžu všetko potrebné na rýchlu prípravu jedla doma či v práci kúpiť v novej Žabke obyvatelia Dunajskej Stredy. Koncom letných prázdnin – 26. augusta 2021 pribudne v poradí ôsma predajňa Žabky na Slovensku (a štvrtá v Bratislave), a to konkrétne v mestskej časti Dúbravka.

 

„V Žabke sme veľmi hrdí na to, ako rýchlo si zákazníci na našu značku zvykli, a teší nás, že jej obľuba narastá čoraz viac. Obchody Žabka vyhľadávajú nakupujúci pre svoj rýchly nákup napríklad pri ceste do práce a naspäť alebo pri príprave rýchleho obeda či večere. Zákazníci oceňujú nákup v Žabke, a to najmä v miestach s vysokým pohybom ľudí – napríklad v centrách miest, v rámci dopravných uzlov či v administratívnych komplexoch,“ vysvetľuje Miroslav Ďurana, generálny manažér Žabky na Slovensku, a dodáva: „Žabka je koncept predajne vhodný aj pre ľudí, ktorí sú zaneprázdnení a naše doplnkové služby im pomáhajú šetriť čas. Príkladom je donáška nákupu cez služby BOLT Food a WOLT či výdajné miesta kuriérskej služby DPD – pod názvom DPD Pickup – v našich obchodoch. Pripravujeme aj ďalšie novinky ako dobíjanie telefónov i tabletov priamo v predajni alebo napríklad výmenu náplní do sódových fliaš.”

Žabka v nákupnom centre a čoskoro i v Dúbravke

Žabka v Dunajskej Strede sa stala prvou predajňou značky v nákupnom centre. Zákazníci si môžu nakúpiť potraviny v Žabke v ZOC MAX na Galantskej ceste od 6. do 21. hodiny sedem dní v týždni. Predajňa s rozlohou predajnej plochy vyše 85 m2 ponúka na výber zo sortimentu okolo 2 100 položiek. K potravinám a ďalším výrobkom, ktoré zákazníci poznajú aj z iných obchodov Žabky, pribudli lokálne novinky ako remeselné pivo z trnavského pivovaru Smadná tava či čerstvé šťavy a šaláty značky UGO.

O týždeň neskôr, teda 26. augusta 2021, otvorí Žabka ďalší obchod. Z hľadiska rozlohy bude patriť k doposiaľ najväčším prevádzkam Žabky na Slovensku. Zákazníkom ponúkne vyše 2 300 položiek na ploche 120 m2. Nová Žabka bude mať adresu na sídlisku na Ulici Martina Granca 46 v bratislavskej Dúbravke. V blízkosti je menšie námestie, kde sa už dnes stretávajú susedia z okolia napríklad pri dobrej káve. Chutnú a čerstvú kávu vždy so sebou im už čoskoro ponúkne aj Žabka. Otváracie hodiny novej dúbravskej Žabky budú od 6. až do 22. hodiny, a to každý deň v týždni. Zaneprázdnení ľudia z okolia si môžu nakúpiť v Žabke aj na diaľku – cez niektorú z osvedčených donáškových služieb Bolt alebo Wolt.

Podnikateľská príležitosť, ktorá zaujme

„Žabka je podnikateľským konceptom, ktorý funguje vo forme franchisingovej spolupráce. To znamená, že každú Žabku na Slovensku prevádzkuje skúsený franchisingový partner, ktorý sa môže vždy spoľahnúť na podporu a know-how od skúseného tímu Žabky. Franchisingový partner získava vďaka spolupráci plne vybavenú predajňu s pravidelným zásobovaním,“ dodáva Miroslav Ďurana zo Žabky.

V Dunajskej Strede otvorila Žabka pod vedením franchisingových partnerov - Martina Orešanského a Alexandry Šimonovej. V Dúbravke bude predajňu viesť Ján Matta s partnerkou. Opäť sa tak potvrdzuje, že Žabka  je zaujímavou podnikateľskou príležitosťou nielen pre jednotlivcov, ale aj páry, ktoré chcú budovať vlastné podnikanie s podporou a zázemím skúseného partnera, akým je Žabka, úspešne pôsobiaca aj v susednom Česku.„Sme radi, že na Slovensku aj v čase pandémie prinášame nielen nové predajne na rýchle nákupy, ale aj atraktívne podnikateľské príležitosti. Neustále rozširujeme spolupráce s majiteľmi či prenajímateľmi vhodných priestorov. Naďalej privítame tipy na zaujímavé priestory, kam by sa mohla Žabka rozšíriť,“ uzatvára Miroslav Ďurana. Po otvorení dvoch nových obchodov v auguste 2021 bude Žabka na Slovensku prevádzkovať osem predajní. Prvý obchod otvorila v septembri 2020 v bratislavskom Ružinove. Dnes sú v hlavnom meste celkovo už štyri Žabky. Ďalšie predajne pribudli v Trnave, Šamoríne, v Malackách a najnovšie v Dunajskej Strede.

Žabka má záujem o rozšírenie podnikania najmä na západe krajiny v mestách ako Trnava, Hlohovec, Bratislava, Nitra, Dunajská Streda, Pezinok, Senec, Malacky a v ich okolí.

Zaujala vás sieť potravín Žabka? Viac informácií nájdete na www.izabka.sk

Žabka otvára už aj v dopravných termináloch, pribudol prvý obchod v Malackách

Sieť potravín Žabka pokračuje na Slovensku v rýchlej expanzii. Od dnešného dňa otvorila už štvrtú prevádzku za tento rok a celkovo na Slovensku prevádzkuje šesť obchodov. Ten najnovší, nachádzajúci sa v meste Malacky na Záhorí, ukazuje, ako dokáže Žabka prinášať rýchly nákup bez kompromisov aj v bezprostrednej blízkosti dopravného terminálu – s vysokou mobilitou pracujúcich či študentov.

 

Rýchly nákup bez kompromisov, kávu so sebou či sendvič si môžu oddnes dopriať už aj obyvatelia Malaciek a okolia. Nová predajňa Žabky pribudla v lokalite vlakového a autobusového terminálu na Nádražnej ulici v meste Malacky.

„Obchody Žabka sa na Slovensku stávajú čoraz obľúbenejšími, pretože prinášajú skutočne rýchly nákup bez kompromisov, či už v oblasti obytných zón alebo v centrách miest. Tentoraz sme išli ešte o krok ďalej – nový obchod v Malackách sme otvorili v blízkosti dopravného terminálu pre zákazníkov, ktorí sú na ceste do či zo školy alebo práce. Tejto lokalite sme veľmi flexibilne prispôsobili aj náš sortiment výrobkov tak, aby sme čo najlepšie naplnili potreby nakupujúcich. Nechýba čerstvá káva so sebou, ktorá sa stala už overenou súčasťou našej ponuky všade tam, kde Žabka pôsobí,“ hovorí Miroslav Ďurana, generálny manažér Žabky na Slovensku, a dodáva: „Tešíme sa, že otvorenie nášho nového obchodu prichádza práve v období, keď bolo oznámené aspoň čiastočné uvoľnenie reštriktívnych opatrení v spoločnosti. Veríme, že aj tento aktuálny pozitívny trend napomôže tomu, aby sme zákazníkom ešte viac spríjemnili deň nákupom v niektorom z obchodov Žabky.“

Nová predajňa potravín Žabka v Malackách ponúka nakupujúcim vyše 1 500 položiek na rýchly nákup na predajnej ploche 47 štvorcových metrov. Chýbať nebude ponuka rýchleho občerstvenia so sebou – müsli, sendviče, nápoje, ovocie či ďalšie produkty napríklad na rýchle raňajky či olovrant.

Doteraz najmenšia Žabka na Slovensku bude štandardne otvorená denne od 6. hodiny ráno do 23. hodiny večer. Počas platnosti zákazu večerného vychádzania pre pandemickú situáciu bude Žabka otvorená, rovnako ako iné prevádzky, dočasne do 20. hodiny.  

Malackú Žabku vedie mladý pár

Žabka je podnikateľským konceptom, ktorý funguje vo forme franchisingovej spolupráce. To znamená, že každú Žabku na Slovensku prevádzkuje skúsený franchisingový partner, ktorý sa môže vždy spoľahnúť na podporu a know-how od skúseného tímu Žabky. Franchisingový partner získava vďaka spolupráci plne vybavenú predajňu s pravidelným zásobovaním.

Obchod na Nádražnej ulici v Malackách vedie mladý pár Barbora Prasličková a Juraj Mačkin s nadšením pre budovanie vlastného podnikania a motiváciou byť súčasťou dynamického sveta maloobchodu prinášajúceho nové výzvy každý deň. Rodičia Barbory dokonca vlastnili v minulosti sieť večierok a ona sama má skúsenosti z oblasti módy.

„Sme radi, že na Slovensku aj v čase pandémie prinášame nielen nové predajne na rýchle nákupy, ale aj atraktívne podnikateľské príležitosti. Neustále rozširujeme spolupráce s majiteľmi či prenajímateľmi vhodných priestorov. Naďalej privítame tipy na zaujímavé priestory, kam by sa mohla Žabka rozšíriť,“ uzatvára Miroslav Ďurana.

Žabka má aktuálne záujem o rozšírenie predajní najmä na západe krajiny v mestách ako Trnava, Hlohovec, Bratislava, Nitra, Dunajská Streda, Pezinok, Senec, Malacky a v ich okolí.

Na Slovensku Žabka otvorila prvý obchod v septembri 2020, konkrétne v polyfunkčnom komplexe Perla Ružinova v Bratislave. Na jeseň minulého roka pribudol aj ďalší obchod v Trnave a tento rok aj dve nové prevádzky v centre Bratislavy a jedna v Šamoríne. Spolu s novou prevádzkou v Malackách  má Žabka na Slovensku spolu už šesť predajní.

Zaujala vás sieť potravín Žabka? Viac informácií nájdete na www.izabka.sk.

Žabka prináša podnikateľskú príležitosť aj naďalej

Záujemcovia, ktorí majú skúsenosti z oblasti maloobchodu či gastrosektora alebo majú tip na vhodné priestory pre nový obchod, sa môžu naďalej hlásiť prostredníctvom e-mailu: info.zabka@tesco.com.

                                

Vyzdvihnutie balíka popri nákupe potravín, Žabka prináša novinku

Žabka chce byť v súčasnom náročnom období koronakrízy čo najbližšie k potrebám nakupujúcich. V dvoch prevádzkach spustila novú službu odberného miesta pre balíky DPD Pickup. Zákazníci si tak môžu vyzdvihnúť napríklad objednávku z e-shopu, a to všetko popri svojom každodennom rýchlom nákupe v Žabke.

Potraviny Žabka rozširujú ponuku doplnkových služieb pre nakupujúcich. „Žabka prináša rýchly nákup bez kompromisov. Skočiť si k nám nakúpiť je nielen jednoduché a komfortné, ale nakupujúcim chceme vždy prinášať aj pridanú hodnotu navyše. Už dnes vidíme, že mnohí zákazníci sa k nám radi vracajú, pretože si napríklad obľúbili našu chutnú kávu, ktorú si vezmú so sebou spolu s čerstvým pečivom. Záleží nám na spokojnosti našich zákazníkov, a preto pre nich rozširujeme ponuku našich doplnkových služieb, tentoraz sme pridali možnosť vyzdvihnúť či poslať balík priamo počas nákupu u nás v obchode,“ uviedol Miroslav Ďurana, generálny manažér Žabky na Slovensku.

Novú službu, prevádzkovanú v spolupráci s partnerom DPD, Žabka spustila v prvých dvoch obchodoch, a to konkrétne v Bratislave na Mierovej ulici (polyfunkčný objekt Perla Ružinova) a v Trnave na Ulici L. van Beethovena (nákupné centrum Cassale).  Už dnes  plánuje Žabka rozšírenie inovatívnej novinky aj do ďalších obchodov. Celkovo prevádzkuje Žabka na Slovensku päť obchodov, z toho tri otvorila v krátkom čase jediného mesiaca – vo februári tohto roka: dva v srdci Bratislavy a jeden v Šamoríne.

Vyzdvihnutie balíka v Žabke – objednaného napríklad z e-shopu – je jednoduché a praktické. Navyše, vďaka tomu, že prvé dva obchody Žabky fungujú aj ako odberné miesto DPD Pickup, zákazníci môžu využiť i možnosť podať vlastný balík. „Ide o službu navyše, ktorou podávame pomocnú ruku našim zákazníkom v súčasnej náročnej situácii koronakrízy. Veríme, že si ju obľúbia, rovnako ako rýchly online nákup potravín cez populárnu aplikáciu Bolt Food,“ opisuje M. Ďurana zo Žabky.

Žabka už v minulom roku úspešne spustila rýchlu donášku potravín prostredníctvom obľúbenej mobilnej aplikácie Bolt Food. Aj tento spôsob nákupu so Žabkou vyhľadáva čoraz viac zákazníkov. Aktuálne je služba Bolt Food dostupná v rámci troch obchodov Žabky – v Bratislave, a to konkrétne na Mierovej ul. v Ružinove a v srdci hlavného mesta na Špitálskej ul. a na Kamennom námestí. Zákazníkom sa táto služba osvedčila napríklad vtedy, keď si z rozličných dôvodov nestíhajú ísť k nám nakúpiť suroviny napríklad na rýchly obed či večeru.

Žabka expanduje na západe krajiny, hľadá priestory i nadšených podnikateľov

Bratislava 24. február 2021 – Potraviny Žabka úspešne pokračujú v otváraní nových obchodov na západnom Slovensku. V súčasnosti Žabka hľadá voľné priestory aj v Bratislave a okolí. Odporúčanie jej môže poslať každý. Ideálne miesta pre nové predajne sú v obytných zónach, vo všetkých častiach miest a obcí s vysokým pohybom ľudí, prípadne v blízkosti zastávok MHD. Prihlásiť sa Žabke môžu aj noví spolupracovníci, ktorí chcú prevádzkovať vlastný obchod s potravinami. Žabka tak aj v súčasnom náročnom období koronakrízy pomôže naštartovať vlastné podnikanie ľuďom s nadšením a chuťou viesť vlastnú prevádzku.

„Podnikateľský  koncept Žabky na Slovensku rýchlo rastie, a to inšpirovaný úspechom zo susedného Česka, kde je v prevádzke už 125 obchodov Žabka vďaka spolupráci so zhruba stovkou franchisingových spolupracovníkov. Nové predajne Žabka prinášajú pre zákazníkov rýchly nákup bez kompromisov, a to vďaka starostlivo vyberanému sortimentu potravín a iných výrobkov.  Aktuálne hľadáme priestory pre ďalšie predajne Žabka v Bratislave aj v okolí. Ideálne miesta sú v centrách miest s vysokým pohybom ľudí, v blízkosti frekventovaných zastávok MHD, v obytných zónach či v nákupných centrách a kancelárskych budovách,“ uviedol Miroslav Ďurana, generálny manažér Žabky na Slovensku, a dodáva: „Radi v našom tíme privítame aj nových partnerov, ktorí majú záujem o prevádzkovanie potravín Žabka na báze franchisingovej spolupráce. Platí to aj pre tých záujemcov, ktorí by chceli podnikať so Žabkou a aktuálne už majú vlastné potraviny.“

Naštartujte podnikanie so Žabkou

Žabka prináša Slovákom so skúsenosťami v maloobchode alebo gastropodnikaní jedinečnú šancu budovať svoje vlastné podnikanie, viesť vlastný tím, rozvíjať svoje podnikateľské schopnosti. To všetko s podporou motivovaného tímu Žabky v náročnom období koronakrízy, keď mnohí podnikatelia museli obmedziť svoje aktivity.

Podnikateľský koncept Žabka  funguje formou franchisingovej spolupráce. To znamená, že každú Žabku na Slovensku prevádzkuje skúsený franchisingový partner, ktorý sa môže vždy spoľahnúť na podporu a know-how od skúseného tímu Žabky zloženého z odborníkov na všetky oblasti maloobchodu. Veľkou výhodou partnerstva so Žabkou je, že franchisingovému partnerovi odpadá potreba vysokého vstupného kapitálu na rozbehnutie biznisu.

Každý partner získa plne vybavenú predajňu s pravidelným zásobovaním, osvedčený podnikateľský model, školenia a dlhodobú podporu skúsených odborníkov z maloobchodu.

Rozhodnite, kde otvoríme Žabku!

Žabka hľadá pre nové predajne priestory s rozlohou od 60 do 120 štvorcových metrov. Dôležité je, aby boli ponúkané cez priamych vlastníkov, resp. prenajímateľov týchto priestorov, a teda bez sprostredkovania treťou stranou. Ideálne miesta sú v častiach mesta s vysokým pohybom ľudí, v blízkosti zastávok MHD, obytných zónach, nákupných centrách či kancelárskych budovách.

Odporúčanie na nový priestor môže teraz poslať Žabke ktokoľvek. „Veľmi sa tešíme na všetky tipy so zaujímavými priestormi, kde by mohol vzniknúť nový obchod Žabky – z vlastnej skúsenosti viem, že tie najhodnotnejšie tipy vzniknú po zvážení, či by som si na danom mieste sám otvoril svoj vlastný obchod,“ vysvetľuje Miroslav Ďurana zo Žabky.

Aké priestory hľadáme?

  • Priestory v obytných zónach, v centrách miest či v blízkosti dôležitých dopravných uzlov.
  • Veľkosť predajnej plochy by mala byť približne 60 – 120 m2.
  • Priestor by mal mať dobrý prístup do ulice a výklady umiestnené tak, aby boli dobre viditeľné.
  • Nezáleží na tom, či obchodný priestor vlastníte priamo vy alebo tretia osoba.
  • Musí však ísť o priamy kontakt na majiteľa priestoru, nie o sprostredkovaný

Viem o skvelom mieste pre budúci obchod Žabka. Ako ho môžem odporučiť?

  • Tipy na nové lokality môžete posielať na e-mailovú adresu zabka@tesco.com
  • Do e-mailu pripojte čo najviac informácií, ktoré máte kdispozícii: čo najpresnejší opis polohy a lokality, presná alebo približná rozloha, kontakt na majiteľa, ideálne priložte aj fotografie.

Viac informácií nájdete aj na www.izabka.sk

Žabka pokračuje v rýchlej expanzii, tento týždeň otvorí dva obchody

Bratislava 23. februára 2021 – Žabka pokračuje v rýchlej expanzii na Slovensku. Počas februára 2021 otvorí celkovo tri nové obchody, z toho dve prevádzky pribudnú počas jediného týždňa. Od dnešného dňa je pre zákazníkov dostupná Žabka na Špitálskej ulici v centre Bratislavy a v piatok pribudne obchod Žabky v širšom centre mesta Šamorín. Zákazníci si tak budú môcť „skočiť“ na nákup a pohodlne ho vybaviť doslova za pár minút už v piatich Žabkách na Slovensku.


Čerstvá káva so sebou a starostlivo vyberaný sortiment čerstvých i trvanlivých potravín a ďalších potrebných výrobkov. Taká je ponuka Žabky, ktorú nájdu zákazníci v každom jej obchode na Slovensku. Rýchly nákup bez kompromisov so Žabkou si od tohto týždňa budú môcť vyskúšať aj nakupujúci v dvoch ďalších lokalitách.

„Veľmi sa tešíme, že Žabka na Slovensku ďalej rastie a otvára nové prevádzky pre nakupujúcich. Navyše, tri obchody otvára Žabka v krátkom čase jediného mesiaca. Máme radosť z tohto úspechu a veríme, že si naši zákazníci obľúbia nákup so Žabkou aj v novootvorených obchodoch. Obrovské poďakovanie celému tímu Žabky, franchisingovým partnerom a novým kolegom za fantastickú prácu pri otváraní nových obchodov. Rovnako veľké ďakujem za to, ako sa v neľahkom čase koronakrízy starajú o našich zákazníkov a prinášajú im rýchly, pohodlný a bezpečnejší nákup,“ uviedol Miroslav Ďurana, generálny manažér Žabky na Slovensku.

Druhá Žabka v centre Bratislavy

Žabka na Špitálskej ulici prináša od utorka 23. februára 2021 rýchly nákup bez kompromisov, a to vďaka sortimentu zloženého z viac 2 300 výrobkov. Novinkou, ktorú ponúkne v tomto obchode, bude napríklad rozšírená ponúka cereálií, orieškov či sušeného ovocia.

„Zákazníci sa môžu spoľahnúť, že v Žabke vždy nájdu všetko potrebné – napríklad na rýchle raňajky, obed či iné jedlo kedykoľvek počas dňa. Spolu so starostlivo vyberaným sortimentom čerstvých i trvanlivých potravín a ďalších výrobkov dennej spotreby je samozrejmosťou aj vždy čerstvá káva so sebou,“ vysvetlil Miroslav Ďurana.

Predajňa s rozlohou 135 štvorcových metrov je k dispozícii každý deň vrátane víkendov od 6. do 23. hodiny.

Žabka na Špitálskej ulici v Bratislave ponúka aj rýchlu donášku potravín prostredníctvom obľúbenej mobilnej aplikácie Bolt Food. Ide o službu navyše, vďaka ktorej podáva Žabka pomocnú ruku zákazníkom v súčasnej náročnej situácii. Po zadaní online objednávky vybraných potravín je nákup doručený kuriérom pred dvere zákazníka v časovom intervale desiatok minút. Platba prebieha bezkontaktne, prostredníctvom platobnej karty v mobilnej aplikácii Bolt Food.

Každú Žabku na Slovensku prevádzkuje skúsený franchisingový partner. Obchod na Špitálskej ulici – rovnako aj Žabku v obchodnom dome Prior Bratislava otvorenú tento mesiac – vedie skúsený podnikateľ  Miroslav Prymus, ktorý má bohaté skúsenosti z maloobchodných reťazcov či z oblasti exportu a logistiky.

Žabka už aj v Šamoríne

Nákup so Žabkou si budú môcť vyskúšať od piatka 26. februára 2021 už aj obyvatelia mesta Šamorín.

Nová predajňa Žabky na Hlavnej ulici v širšom centre mesta ponúkne zákazníkom dvetisíc výrobkov. Ľudia si môžu nákup pohodlne a rýchlo vybaviť každý deň od 6. až do 23. hodiny. Obchod má rozlohu 94 štvorcových metrov. Pre prvých návštevníkov oboch obchodov v deň otvorenia je pripravená káva a koláč zadarmo.

Žabka je podnikateľským konceptom, ktorý funguje vo forme franchisingovej spolupráce. To znamená, že každú Žabku na Slovensku prevádzkuje skúsený franchisingový partner, ktorý sa môže vždy spoľahnúť na podporu a know-how od skúseného tímu Žabky. Franchisingový partner získava vďaka spolupráci plne vybavenú predajňu s pravidelným zásobovaním.

„V súčasných náročných časoch prinášame nielen nové obchody, ale aj zaujímavú príležitosť na vlastné podnikanie. Naďalej rozširujeme taktiež spolupráce s majiteľmi či prenajímateľmi vhodných priestorov – privítame preto zaujímavé tipy na priestory, kam by sa mohla Žabka rozšíriť,“ dodal Miroslav Ďurana. Žabka má aktuálne záujem o rozšírenie predajní najmä v Bratislave, Trnave či okolitých mestách v rámci západného Slovenska.

Žabka dlhodobo úspešne pôsobí v susednom Česku – aj tu pokračuje v expanzii, keď za obdobie februára otvorila štyri nové obchody. Na Slovensku otvorila prvý obchod v septembri 2020, konkrétne v polyfunkčnom komplexe Perla Ružinova v Bratislave. Na jeseň minulého roka pribudol aj ďalší obchod v Trnave a tento rok medzičasom aj nová prevádzka v priestoroch obchodného domu na Kamennom námestí v Bratislave. Spolu s novými prevádzkami na Špitálskej ulici v Bratislave a v Šamoríne má Žabka na Slovensku dovedna päť predajní.

Žabka prináša rýchly nákup bez kompromisov už aj v centre Bratislavy

Bratislava 11. februára 2021 – Žabka otvorila v krátkom čase na Slovensku už tretí obchod, jej najnovšia prevádzka obslúži zákazníkov priamo v srdci Bratislavy. Nová predajňa potravín sa nachádza v priestoroch obchodného domu Prior Bratislava na Kamennom námestí. Samozrejmosťou je čerstvá káva so sebou a starostlivo vyberaný sortiment čerstvých a trvanlivých potravín. Rýchly nákup so Žabkou ocenia napríklad ľudia na ceste do zamestnania či z práce domov a rovnako tak aj návštevníci centra hlavného mesta.

 „Tešíme sa, že v krátkom čase otvárame už druhú predajňu Žabky v Bratislave a zároveň tretiu na Slovensku. Náš nový obchod na Kamennom námestí prináša rýchly nákup bez kompromisov vďaka starostlivo vyberanému sortimentu – ponúkame v ňom dvetisíc produktov vrátane čerstvých i trvanlivých potravín či drogérie. Zákazníci sa môžu spoľahnúť, že v Žabke vždy nájdu všetko potrebné napríklad na rýchle raňajky, obed či iné jedlo kedykoľvek počas dňa. Veľmi sa tešíme, že aj tento obchod ponúkne rýchlu donášku potravín prostredníctvom obľúbenej mobilnej aplikácie Bolt Food. Ide o službu navyše, ktorou podávame pomocnú ruku našim zákazníkom v súčasnej náročnej situácii,  a veríme, že si rýchlo obľúbia aj tento spôsob nákupu so Žabkou,“ uviedol Miroslav Ďurana, generálny manažér Žabky na Slovensku.

Žabka, ktorá patrí do skupiny Tesco,  prináša rýchly nákup bez kompromisov v novej lokalite, a to napríklad pre ľudí, ktorí si chcú urobiť menší nákup cestou do práce či z práce domov. Na Kamennom námestí obslúži zákazníkov naďalej aj obľúbený obchod Tesca ponúkajúci široký sortiment čerstvých i trvanlivých potravín či ďalších výrobkov každodennej spotreby.

Nová prevádzka Žabky je otvorená (rovnako ako hypermarket Tesco) od 7. hodiny ráno do 21. hodiny večer počas pracovného týždňa,v sobotu a od 7. hodiny ráno do 20. hodiny večer a v nedeľu od 8. do 20. hodiny. počas nedele. Spolu so starostlivo vyberaným sortimentom čerstvých i trvanlivých potravín a ďalších výrobkov dennej spotreby je samozrejmosťou aj vždy čerstvá káva so sebou.

Potraviny Žabka v priestoroch obchodného domu na Kamennom námestí nahradili pôvodnú prevádzku Tesco Minútka. Obchod má rozlohu 93 štvorcových metrov, vďaka čomu si zákazník stihne nakúpiť v priebehu niekoľkých minút. Nový obchod majú „na skok“ obyvatelia a návštevníci historického centra Bratislavy či pracujúci, ktorí cez bratislavské Staré Mesto prechádzajú.

Užitočnou službou, dostupnou pre zákazníkov v okolí Žabky na Kamennom námestí, je možnosť nakúpiť si prostredníctvom donáškovej mobilnej aplikácie Bolt Food. Samozrejmosťou je rýchle doručenie – po objednávke vybratých potravín je nákup doručený kuriérom pred dvere zákazníka v časovom intervale desiatok minút. Platba prebieha bezkontaktne, prostredníctvom platobnej karty v mobilnej aplikácii Bolt Food.

Žabka je podnikateľským konceptom, ktorý funguje vo forme franchisingovej spolupráce. To znamená, že každú Žabku na Slovensku prevádzkuje skúsený franchisingový partner, ktorý sa môže vždy spoľahnúť na podporu a know-how od skúseného tímu Žabky. Franchisingový partner získava vďaka spolupráci plne vybavenú predajňu s pravidelným zásobovaním. O prevádzku novej predajne v srdci Bratislavy sa bude starať ambiciózny podnikateľ Miroslav Prymus, ktorý má bohaté skúsenosti z maloobchodných reťazcov či z oblasti exportu a logistiky.

Žabka dlhodobo úspešne pôsobí v susednom Česku, pričom na Slovensku otvorila prvý obchod v septembri 2020, konkrétne v polyfunkčnom komplexe Perla Ružinova v Bratislave. Na jeseň pribudol aj ďalší obchod v Trnave a prevádzka v priestoroch obchodného domu na Kamennom námestí sa stala tretím obchodom Žabky na Slovensku.

Žabka otvorila druhý obchod, rýchly nákup bez kompromisov už aj v Trnave

Bratislava 10. december 2020 – Sieť potravín Žabka otvorila v krátkom čase na Slovensku už druhý obchod. Od dnešného dňa si môžu rýchly nákup bez kompromisov vyskúšať aj obyvatelia Trnavy. Nová predajňa potravín je otvorená v nákupnom centre Cassale na Ulici L. van Beethovena 28, a to každý deň od 6. hodiny ráno do 23. hodiny večer. Samozrejmosťou je chutná káva so sebou či starostlivo vyberaný sortiment čerstvých i trvanlivých potravín a ďalších výrobkov dennej spotreby.

„Sme veľmi radi, že v krátkom čase otvárame už druhú predajňu Žabky na Slovensku.  Náš nový obchod v Trnave prináša rýchly nákup bez kompromisov vďaka starostlivo vyberanému sortimentu – v ponuke máme celkovo dvetisíc produktov vrátane čerstvých i trvanlivých potravín či drogérie. Zákazníci sa tak môžu spoľahnúť, že v Žabke vždy nájdu všetko potrebné napríklad na rýchle raňajky, obed či iné jedlo kedykoľvek počas dňa,“ prezradil Miroslav Ďurana, generálny manažér Žabky na Slovensku.

Nové potraviny Žabka na Ulici L. van Beethovena v Trnave majú rozlohu 82 štvorcových metrov, vďaka čomu má zákazník svoj nákup hotový za pár minút. Najmä pre obyvateľov okolitých bytových domov sú potraviny Žabku doslova „na skok“ blízko. Kedykoľvek v priebehu dňa sa tak môžu vybrať na rýchly nákup. Mnohí zákazníci Žabky oceňujú práve možnosť rýchlo a jednoducho si dokúpiť tie potraviny, ktoré im práve chýbajú na prípravu ich obľúbeného jedla.

Žabka dlhodobo úspešne pôsobí v susednom Česku, pričom na Slovensku otvorila prvý obchod v septembri 2020, konkrétne v polyfunkčnom komplexe Perla Ružinova v Bratislave. Žabka pripravuje aj otvorenie ďalších obchodov na Slovensku, a to v lokalitách západného Slovenska, teda v Bratislave a okolitých mestách.

Žabka je podnikateľským konceptom, ktorý funguje vo forme franchisingovej spolupráce s partnermi prevádzkujúcimi vlastnú predajňu potravín. Každý franchisový partner sa môže vždy spoľahnúť na podporu a know-how od skúseného tímu Žabky. Zároveň získava plne vybavenú predajňu s pravidelným zásobovaním. O prevádzku novej predajne v Trnave sa bude starať sympatický mladý pár z Trnavy so skúsenosťami z maloobchodu – Viktória Hložeková a Miroslav Vizváry.

Rýchly nákup bez kompromisov: Žabka otvára prvý obchod v Bratislave

Bratislava 24. september 2020 – Chutná káva so sebou, kvalitné mäso na rýchly obed,  šalát či čerstvé pečivo. To všetko prinášajú pre obyvateľov mestskej časti Bratislava-Ružinov nové potraviny Žabka v polyfunkčnom komplexe Perla Ružinova. Žabka pôsobí ako súčasť skupiny Tesco s úspechom aj v susednom Česku. Prvý slovenský obchod Žabky je otvorený každý deň od 6. do 23. hodiny. Zákazníkom prináša sortiment dvetisíc potravín a ďalších výrobkov.

„Máme veľkú radosť, že sme dnešným dňom zavŕšili poctivé niekoľkomesačné prípravy na otvorenie prvej Žabky na Slovensku. Náš nový obchod prináša rýchly nákup bez kompromisov – starostlivo sme doň vybrali dvetisíc čerstvých i trvanlivých potravín a rovnako aj ďalšie výrobky dennej spotreby. O prevádzku našej novej predajne sa bude starať náš skúsený franchisingový spolupracovník.  Spolu s jeho novým tímom obchodu sa už tešia na zákazníkov – ako vždy, obslúžia ich s radosťou a úsmevom,“ uviedol Miroslav Ďurana, generálny manažér Žabky na Slovensku.

Potraviny Žabka na Mierovej ulici v Bratislave sú otvorené každý deň od 6. do 23. hodiny. Zákazníci si tak môžu dopriať chutné raňajky s čerstvou kávou. Vďaka Žabke si každý dokáže nakúpiť všetko potrebné na rýchly obed či večeru – kedykoľvek až do neskorého večera. Obchod má rozlohu 105 štvorcových metrov, vďaka čomu má zákazník svoj nákup hotový za pár minút.

Mnohí zákazníci majú Žabku doslova „na skok“ blízko – najmä tí, ktorí bývajú či pracujú v komplexe Perla Ružinova a bezprostrednom okolí. V deň otvorenia Žabky dostanú prví návštevníci aj malú pozornosť na privítanie – čerstvú kávu a chutný koláč zdarma.

„Už pri prípravách na otvorenie nášho prvého obchodu sme zúročili bohaté skúsenosti zo susedného Česka, kde Žabka úspešne pôsobí. Čo sa týka ďalších nových predajní na Slovensku, v súčasnosti sa pozeráme najmä na príležitosti v Bratislave a okolí. V uplynulom období sme však maximum úsilia vynaložili na to, aby sme čo najlepšie obslúžili zákazníkov v našom prvom obchode,“ dodáva Miroslav Ďurana.

O potravinách Žabka

Žabka prináša rýchly nákup potravín bez kompromisov. Obchody patria do skupiny Tesco, pričom Žabka dlhodobo úspešne pôsobí v susednom Česku a najnovšie otvorila prvý obchod už aj v hlavnom meste Slovenska. Pod sloganom „Skočte si nakúpiť“ prináša Žabka menšie predajne potravín najmä v centrách miest, v okolí strategických dopravných uzlov či v obytných zónach. Každá Žabka ponúka zákazníkom výber ich obľúbených potravín, čerstvé pečivo aj kávu so sebou.

Žabka je podnikateľským konceptom, ktorý funguje vo forme franchisingovej spolupráce s partnermi prevádzkujúcimi vlastnú predajňu potravín. Žabka prináša Slovákom so skúsenosťami v maloobchode alebo gastro podnikaní jedinečnú šancu viesť svoje vlastné podnikanie. Každý partner získa plne vybavenú predajňu s pravidelným zásobovaním, osvedčený podnikateľský model a know-how z Česka, rovnako tak aj školenia a dlhodobú podporu skúsených odborníkov z maloobchodu. Cieľom tímu Žabka je vytvárať a rozširovať úspešné podnikanie, ktoré každý deň pre svojich zákazníkov prináša jednoduchý a pohodlný nákup. Záujemcovia, ktorí majú skúsenosti najlepšie z oblasti maloobchodu či gastro prevádzky, sa môžu naďalej hlásiťo prostredníctvom e-mailu: info.zabka@tesco.com