| LGBTI+

LGBTI+

V Tescu sa snažíme docieliť, aby sa každý cítil uznávaný a rešpektovaný. Naše rodinné politiky sú inkluzívne a zaručujú rovnaký prístup ku všetkým, bez ohľadu na ich rodinný stav alebo sexuálnu orientáciu.

Tu je zhrnutie prvých programov, ktoré budú základom našej budúcej stratégie v oblasti LGBTI+:

  • Stanovili sme si za cieľ organizovať pravidelný Festival diverzity, ktorý má formou týždennej série webinárov a stretnutí  prezentovať rôzne pohľady na individualitu a jedinečnosť, a zároveň podporiť pracovné prostredie, kde sa rešpektujú zásady rovnakého zaobchádzania. Tohtoročnou témou bolo „vytváranie mostov“ („Building Bridges“), pričom niektoré webináre a aktivity boli zamerané na zdieľanie príbehov a skúseností našich LGBTI+ kolegov.
  • Pri príležitosti Dúhového pochodu v Bratislave sme podporili kolegyne a kolegov, aby vyjadrili svoju solidaritu s LGBTI+ komunitou. Počas Dňa hrdosti v Tescu, ktorý sa konal v rovnakom termíne ako Dúhový pochod (23. 7.), kolegyne a kolegovia mohli prejaviť podporu napríklad tak, že si vzali  dúhovú šnúrku s naším logom alebo v ten deň nosili akýkoľvek iný dúhový predmet. Povzbudili sme ich tiež, aby ich nosenie dúhových predmetov motivovalo k vzájomnej diskusii na témy, ktoré sa týkajú LGBTI+ komunity.
  • Okrem toho sme finančne prispeli do Fondu pre podporu LGBTI+ komunity v Nadácii Pontis. Tento fond je platformou partnerov, ktorým záleží na tom, aby bola posilňovaná diverzita v spoločnosti.  Pri nedostatku finančných zdrojov zo strany štátu sú vďaka tomuto fondu podporené aktivity LGBTI+ komunity na Slovensku.
Ján Bobáľ
Ján Bobáľ
vedúci zmeny v supermarkete Žilina Hájik

“Do Tesca som prišiel pracovať pred deviatimi rokmi. Začínal som ako brigádnik v čase, keď som bol študent na vysokej škole. Hneď po skončení školy som dostal ponuku pracovať na hlavný pracovný pomer, ktorú som rád prijal.“ Pri otázke na vzťah s kolegami nám Ján povedal: „S kolegami mám úplne normálny a ústretový vzťah. Ak mierime na moju orientáciu, tak nepociťujem žiadny odpor, poznámky či narážky. Dokonca po tom, čo sa dozvedeli o mojej orientácii, mám s niektorými otvorenejší vzťah. Nestretol som sa s negatívnou reakciou.”