Príhovor generálneho riaditeľa

Martin Kuruc, generálny riaditeľ Tesco Stores SR, a.s.
Martin Kuruc, generálny riaditeľ Tesco Stores SR, a.s.

Srdcom nášho podnikania boli vždy ľudia, či už sú to naši kolegovia, zákazníci alebo dodávatelia. Na Slovensku patríme k najväčším súkromným zamestnávateľom, naše kolegyne a kolegovia  sú nenahraditeľnou súčasťou nášho podnikania a len vďaka nim dokážeme napĺňať naše poslanie a prinášať každý deň niečo navyše –pre našich zákazníkov, komunity i celú planétu.

To, že naši kolegovia skutočne žijú týmito hodnotami, dokazujú deň čo deň. Som mimoriadne hrdý na všetky kolegyne a kolegov, ktorí to opäť potvrdili aj v uplynulom neľahkom období. Kolegovia bez váhania podali pomocnú ruku tým, ktorí boli nútení opustiť svoje domovy kvôli vojne na Ukrajine. Promptne zorganizovali potravinovú zbierku, angažovali sa pri humanitárnej, finančnej a produktovej pomoci, či ako dobrovoľníci na hraniciach a v centrách pre utečencov. Ďalším ľuďom z Ukrajiny sme pomohli tým, že sme ich prijali do zamestnania a pomohli im pri adaptácii na novom mieste.

Neboli to však len oni, ktorí potrebovali našu pomoc. V dôsledku inflácie a energetickej krízy sa ocitlo v neľahkej situácii aj množstvo ďalších ľudí naprieč krajinou. Kolegovia robia všetko pre to, aby naši zákazníci pociťovali ich dosahy v čo najmenšej miere. Navyše, neustále hľadajú možnosti, ako pomôcť tým najzraniteľnejším. Za toto všetkým patrí všetkým kolegyniam a kolegom obrovské ďakujem!

Každá kolegyňa a každý kolega sú jedineční. Spája nás rozmanitosť, tá nám zároveň pomáha lepšie porozumieť našim rozmanitým zákazníkom a komunitám, v ktorých pôsobíme. V Tescu si ceníme si jednotlivé kultúry, osobnosti a preferencie každej a každého z našich kolegov.

V minulom roku sme ako prvý veľký zamestnávateľ na Slovensku vydali dobrovoľne prvú komplexnú správu o diverzite a inklúzii. Teraz napĺňame náš záväzok a prinášame v poradí druhú správu, kde opäť nájdete súhrn zaujímavých informácií a dát, ako aj príbehov našich výnimočných kolegýň a kolegov, ktorí obohacujú naše tímy svojou jedinečnosťou. Zároveň predstavujeme naše ambície a stratégiu, ako aj cestu, na ktorú sme sa vydali, aby sa v Tescu každý cítil vítaný. Správa vyzdvihuje pokrok, ktorý dosahujeme v oblasti diverzity a inklúzie, ale tiež poukazuje na oblasti, v ktorých môžeme urobiť ešte viac. Že máme byť na čo hrdí, potvrdzujú aj výsledky posledného prieskumu, v ktorom až 92 % kolegov a kolegýň hovorí, že Tesco je skvelé miesto na prácu, a 89 % hovorí, že môžu byť sami sebou bez strachu z odsudzovania.

Veľmi ma teší, že naša snaha a práca boli v uplynulom roku ocenené aj externými odborníkmi a verejnosťou – získali sme prestížne ocenenie Via Bona v troch kategóriách, a to Zodpovedná veľká firma, Výnimočný zamestnávateľ a Cena verejnosti. To, že sa nám darí vytvárať skvelé miesto na prácu, potvrdilo aj víťazstvom v nezávislej ankete Najzamestnávateľ 2021  v kategórii Obchod a služby.

Veľmi dobre si však uvedomujeme, že ešte máme pred sebou cestu. Preto budeme aj naďalej usilovne pracovať na tom, aby Tesco bolo skutočne inkluzívnym miestom na prácu, kde vládne kultúra otvorenosti, každý sa cíti vítaný a má možnosť sa rozvíjať.

Ďakujem, že nás podporujete na tejto ceste.