|

Dobrovoľnícky program pre kolegov

V komunitách, v ktorých pôsobíme, chceme prinášať pozitívnu zmenu, a to najmä tam, kde je to najviac potrebné. V minulom roku sme preto spustili pilotný program dobrovoľníctva ako ďalší spôsob podpory miestnych komunít.

V rámci programu ponúkame kolegom príležitosť pomôcť organizácii podľa vlastného výberu, pričom túto dobrovoľnícku prácu im Tesco zaplatí. Dobrovoľníctvo je výbornou príležitosťou na integráciu našich tímov do ich komunít. Skúsenosti získané v rámci programu ukázali, že podporu dobročinných organizácií a spoločne strávený čas si naši kolegovia skutočne cenia.

Niektorí z našich kolegov sa rozhodli venovať deň dobrovoľníctva pomoci neziskovej organizácii, ktorej Tesco pravidelne venuje potravinové prebytky. Občianske združenie Dobrý pastier v Kláštore pod Znievom vyrába z potravinových prebytkov napríklad džemy, pesto či pečený čaj. Darované potravinové prebytky tiež distribuujú svojim klientom, ľuďom v núdzi, o ktorých sa priamo starajú. Výkonný riaditeľ spoločnosti Tesco na Slovensku a jeho tím sa v rámci dobrovoľníckeho dňa zapojili do spracovávania potravinových prebytkov, varenia, pomocných prác v sklade a triedenia potravín. Dobrovoľníci tak mali možnosť vidieť, komu a ako potravinové prebytky z našich obchodov pomáhajú.

“Venovať svoj čas dobrovoľníckej práci je na nezaplatenie. Teším sa, že Tesco prináša túto možnosť každému kolegovi.”

Martin Kuruc, výkonný riaditeľ Tesco SR