|

Vy rozhodujete, my pomáhame

Grantový program Vy rozhodujete, my pomáhame pomáha od roku 2016 zlepšiť kvalitu života v komunitách naprieč Slovenskom. Od jeho spustenia sme zorganizovali 6 edícií programu a podporili takmer 1 000 projektov sumou viac 800 000 eur.

Ako to funguje

Každá  edícia programu sa začína výzvou na predloženie návrhov projektov. Miestne mimovládne a charitatívne organizácie sú prizvané k predloženiu svojich verejnoprospešných projektov zameraných na zlepšenie prostredia vo svojom okolí alebo organizácii podujatia pre členov miestnej komunity. Návrhy následne vyhodnotí odborná komisia zložená z kolegov a odborníkov z Nadácie Pontis, ktorí vyhodnotia ich oprávnenosť a kvalitu. V každom zo 77 regiónov vyberie komisia 3 projekty, spolu teda až 231 projektov, za ktoré môžu počas 4 týždňov hlasovať zákazníci v našich obchodoch. Za každý nákup v obchode Tesco dostanú zákazníci žetón, ktorý môžu použiť na hlasovanie za nimi vybraný projekt. Finančnú podporu dostane každý projekt, ktorý postúpil do hlasovania v obchodoch. Výška príspevku pre každý súťažiaci projekt závisí od počtu hlasov zákazníkov Tesca. Každý víťazný projekt získa 1 300 eur, projekty na druhom mieste získajú 600 eur a všetky projekty na treťom mieste sú podporené sumou 300 eur.

Pre koho to robíme

Parky vhodné pre rodiny s deťmi, bezbariérové a edukačné ihriská, vedecké a vzdelávacie kurzy, podpora slovenských ľudových tradícií, spoločenské aktivity pre osamelých dôchodcov či vybavenie pre opatrovateľské domy. Toto je len niekoľko príkladov projektov, ktoré získali podporu v rámci nášho grantového programu. O víťazoch hlasujú zákazníci, ktorí žijú v blízkosti daného obchodu, pretože práve oni najlepšie vedia, ktorý projekt je pre ich okolie najvhodnejší.

Prezrite si príklady úspešných projektov

808 500

eur je hodnota darovaných financií v grantovom programe

924

podporených projektov

21 mil.

odovzdaných hlasov od našich zákazníkov