Zdravie, bezpečnosť a zdravý životný štýl

Bezpečnosť našich kolegov a zákazníkov je pre nás na prvom mieste. Dôkazom toho je aj náš úspech, keď sme dokázali znížiť počet pracovných úrazov končiacich sa práceneschopnosťou o 29 % za minulý rok.

Bezpečné miesto na prácu aj nakupovanie

Naše hypermarkety Tesco v strednej Európe sme vybavili 347 automatickými externými defibrilátormi, ktoré sú v prípade potreby k dispozícii pre naši kolegov aj zákazníkov. Okrem toho naďalej zdokonaľujeme školenia prvej pomoci ponúkané kolegom v našich kanceláriách a predstavili sme aj úvodné školenia pre všetkých kolegov v obchodoch. Spustili sme kampaň Bezpečnosť na prvom mieste zameranú na našich kolegov. Jej súčasťou sú simulácie dopravných nehôd, ktoré účastníkom umožňujú na vlastné oči zažiť dôsledky nedodržiavania bezpečného spôsobu jazdy a zamyslieť sa nad vlastným spôsobom šoférovania.

Zdravie a zdravý životný štýl

Zdravie našich kolegov berieme veľmi vážne. Chceme, aby Tesco bolo skvelým miestom na prácu a  našim kolegom chceme pomôcť žiť zdravšie. Podporujeme ich zdravý životný štýl a zároveň pomáhame našim zákazníkom robiť zdravšie rozhodnutia pri každom nákupe. Niekoľko príkladov našich aktivít pre kolegov z roku 2019:

  • Priniesli sme 30 508 kg ovocia zdarma pre kolegov
  • Organizujeme pravidelné ochutnávky produktov našej vlastnej značky – predstavenie našich produktov so zníženým obsahom soli, cukru a tuku
  • Pre kolegov tiež organizujeme Týždeň zdravia (pomoc, podpora a tipy pre zdravý životný štýl) – 1 367 kolegov si nechalo zmerať telesné hodnoty a 710 kolegov sa zúčastnilo workshopu o zdravom životnom štýle.